Законопроект про органіку прийнятий

Верховна Рада України сьогодні, 10 липня 2018 прийняла в другому читанні і в цілому закон №5448-д «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».
Як повідомляє кореспондент AgroPortal.ua, за прийняття документа проголосували 237 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроекту є вдосконалення основ правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізація законодавства

Очікується, що реалізація положень закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту. Крім цього, буде гарантувати споживачам впевненість в продуктах, маркованих як органічні, матиме позитивний вплив на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення господарської діяльності в сфері виробництва та обігу органічних продуктів.

 

Законопроектом пропонується ввести штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом при відсутності сертифіката який це засвідчує  для юросіб — в розмірі восьми мінімальних заробітних плат (МЗП), для фізосіб-підприємців — у розмірі п’яти МЗП.

Документом пропонується зобов’язати виробників щорічно проходити сертифікацію органічного виробництва для підтвердження відповідності вимогам законодавства в цій сфері, декларувати обсяги органічної продукції, яка вводиться в обіг, і погоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації.

Оплата послуг з проведення сертифікації органами сертифікації здійснюється на договірних засадах. Термін дії сертифіката органічного виробництва та обігу складає 15 місяців з дати його видачі.

України до законодавства Європейського Союзу у зазначеній сфері.
321123

Комментирование закрыто