Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”. Завершення перехідного періоду для товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю: необхідність приведення їх статутів до 17.06.19 у відповідність з вимогами.

15 травня 2019р. в Торгово-промисловій палаті України відбулось  розширене  засідання Комітету підприємців малого  та середнього бізнесу при ТПП України у формі круглого столу на тему: “Завершення перехідного періоду для товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю: необхідність приведення їх статутів у відповідність з вимогами Закону”.

Учасники круглого столу (члени Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, лідери всеукраїнських та регіональних об’єднань підприємців та роботодавців, керівники підприємств, установ, організацій, фахівці аналітичних центрів, спеціалісти у сфері права та підтримки бізнесу, ЗМІ, підприємці, науковці), зазначили, що 17.06.2018 року набрав чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Цим Законом визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про господарські товариства»  у частині, що стосується товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю.

Внесені зміни до таких законодавчих актів України:

Відповідно до частини третьої глави VIII Прикінцеві та перехідні положення цього Закону протягом року з дня набрання чинності цим Законом положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Цей пункт не застосовується після внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.

Таким чином, до 16.06.2019 року всі товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю мають привести свої статути у відповідність з вимогами цього Закону.

При цьому треба мати на увазі, що підприємці мають  звернути особливу увагу на складання статуту товариства в новій редакції, оскільки, вимоги нового Закону щодо змісту статуту значно змінились.

Зокрема, у статуті товариства зазначаються відомості про:

1) повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;

2) органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;

3) порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Статут товариства може містити інші відомості, що не суперечать закону.

Отже в новому статуті законом не вимагається вказувати: місцезнаходження товариства, види діяльності, розмір статутного капіталу, інформацію про учасників, розмір часток учасників та інше.

Виключена вимога по створення ревізійної комісії, натомість визначені вимоги щодо створення наглядової ради, підписання корпоративного договору, виплати дивідендів тощо.

Змінились вимоги щодо процедур зміни складу учасників товариства, успадкування частки та інше.

Крім того, більш як 20 статей Закону передбачають можливість встановлювати статутом інше регулювання норм, ніж це передбачено Законом. Новий Закон містить зручні механізми, які не завадили б у статутних документах.

Для державної реєстрації нової редакції статуту товариства до органу державної реєстрації подаються такі документи:

  1. Реєстраційна заява (форма 3).
  2. Протокол зборів учасників про затвердження нової редакції статуту (підписи посвідчуються нотаріально).
  3. Статут товариства в новій редакції (підписи посвідчуються нотаріально).
  4. Довіреність (якщо документи подаються не особисто керівником або підписантом).

Підприємці повинні знати наступне.

  1. Діє принцип екстериторіальності. Документи для перереєстрації можна подати будь-якому державному реєстратору в межах області та м. Києва.
  2. Адміністративний збір при поданні документів до 16.06.2019 року не сплачується.
  3. У випадку, якщо це передбачено протоколом, протокол та статут можуть підписати голова та секретар зборів (а не всі учасники, як це було раніше).
  4. У випадку, якщо товариство має тільки одного учасника, оформлюється не протокол зборів, а рішення одноосібного учасника.

Варто зауважити, що законодавством начебто ніхто нікого до внесення змін до статуту прямо не змушує. Але невідповідність старого статуту вимогам законодавства після 17.06.2019 р. у деяких ситуаціях може призвести до визнання статуту недійсним з усіма негативними наслідками для товариства.

Перед учасниками засідання виступили:

— Андрій Чорноус, інспектор Ради Бізнес-омбудсмена;

— Вікторія Бабенко, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу;

— Вєроніка Лінцова, державний реєстратор Комунального підприємства “Центр правової допомоги та реєстрації”;

— Світлана Мороз, член Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, керуючий партнер Юридичної компанії “Dictum”.

Членам ГС «Укргрибпром» були спрямовані презентації доповідачів.

Комментирование закрыто