Третій щорічний форум агроінвесторів в Києві

17 травня 2016 в Києві відбувся щорічний третій Agri Invest форум, організований Всеукраїнською аграрною радою та за підтримки ЄБРР.

На форумі розглядалися такі питання:

·         Стратегія реформування податкової системи та державна підтримка агросектору;

·         Земельна реформа;

·         Доступ до фінансування. Які фінансові інструменти доступні в Україні?

·         Лідери українського агробізнесу. Проблеми та стратегії розвитку;

·         Інновації в агробізнесі.

Найбільш палкі дискусії розгорілися при обговоренні перших двох питань. Представники Верховної Ради відзначили, що відновлення спеціального режиму ПДВ, скоріш за все, не буде. Вони також звернули увагу, що в Верховній Раді з більш ніж чотирьох сотень депутатів лише близька сорока аграріїв, а з них тільки частина відстоює інтереси малого і середнього агробізнесу. Тому  даремно хтось очікує, що малому фермерства буде все, а великому нічого. Багато нарікань було і на те, що адміністрування податків здійснюється непрозоро. Висловлювалися думки, що державна фіскальна служба, м’яко кажучи, не допрацьовує. Відзначали про ефективність системи сальдового повернення ПДВ, якої у нас немає. Під час же дискусій по Земельної реформи — емоції взагалі зашкалювали. На питання чи потрібен Україні зараз ринок землі можна було почути від категоричного «ні!», до — «без цього, ніякого розвитку не буде». Згадували і про тиск з боку МВФ з цього питання. Як завжди, до єдиної думки з цього питання так і не прийшли …

Про доступні в Україні інструменти фінансування розповіли представники працюючих в країні фінансових інститутів: Європейського Інвестиційного банку, ЄБРР, МФК, Райффайзен Аваль Банку, УкрСиббанку.

 Великий інтерес викликали і повідомлення про застосування деяких ІТ рішень в агросекторі.
На жаль не відбувся запланований доповідь про кооперацію в агросекторі. Однак організатори обіцяли відповісти на всі питання по цій темі в дистанційному режимі.

В цілому на форумі було озвучено багато корисної інформації, що викликало позитивні відгуки його учасників.

Комментирование закрыто