Про розробку ДСТУ 7931:2015 «Якість грунту. Грунт для культивування грибів шампіньйонів покривний. Основні вимоги.»

З метою поліпшення роботи підприємств грибної галузі, ГС «УКРГРИБПРОМ» зробила перевірку наявності документальної основи виробництв для підприємств по напрямкам роботи. Була виявлена відсутність будь якої нормативної документації по виготовленню покрівельної суміші з торфу. У зв’язку з запланованим відкриттям ринків збуту Європи, та  метою недопущення зупинки грибної галузі, де переробка торфу у покрівельну суміш займає провідне місце в нерозривному ланцюгу виготовлення продуктів, — було прийнято рішення у стислі терміни вивчити це питання і оновити нормативну базу. При необхідності, — звернутися від громади грибовиробників до необхідних міністерств Кабінету міністрів та комітетів Верховної Ради.

В результаті вивчення цього питання, Мінагрополітики та продовольсьва України надало доручення на розробку дерстандарта по виготовленню торфу:

ДСТУ Якість ґрунту. Грунт для культивування грибів шампіньйонів покривний. Основні вимоги.

Були залучені:

Інститут водних проблем і меліорації НААН.

= Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НААН (Бісько Н.А. доктор біологічних наук, старший науковий співробітник).

Після розробки та завершення процедури погодження проекту ДСТУ, — документ був направлений для подальшої його реєстрації і публікації до Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості». Наразі ДСТУ «Якість ґрунту. Грунт для культивування грибів шампіньйонів покривний. Основні вимоги.» присвоєний робочий номер: ДСТУ 7931:2015.

Про набуття чинності ДСТУ 7931:2015, — ГС «УКРГРИБПРОМ» оперативно повідомить громаду.

Комментирование закрыто