Президент підписав закони щодо автоматичної виплати дотацій агропідприємствам та впровадження єдиного реєстру заяв на відшкодування ПДВ при експорті

 

Президент України Петро Порошенко підписав закони, які впродовж року розроблялися за участі Всеукраїнської аграрної ради, були прийняті парламентом в ніч на 21 грудня 2016 року та запроваджують автоматичну виплату дотацій для підприємств тваринництва (в т.ч. птахівництва), овочівництва, садівництва й виноградарства, а також упровадження єдиного реєстру заяв на відшкодування ПДВ при експорті. Дані норми уособлюють важливі кроки на шляху до подолання корупції, адже мінімізують участь чиновників у розподілі держпідтримки та відшкодуванні ПДВ.

Так, Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» передбачає, що дотації на підтримку тваринництва, овочівництва, садівництва й виноградарства будуть виплачуватися з закріплених у державному бюджеті на 2017 рік 4,7 млрд грн (1,4 млрд грн в загальному і 3,3 млрд грн в спеціальному фондах) в автоматичному режимі за даними податкової звітності. Прийнята норма також передбачає застосування максимального розміру дотації для одного підприємства в 150 млн грн з 2018 року. Крім того, цей Закон підвищив ставку єдиного податку 4-ї групи на 17%.

Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» передбачає, що до 10 січня 2017 року Державна фіскальна служба зобов’язана сформувати єдиний реєстр заяв на відшкодування ПДВ при експорті. Також у Перехідних положеннях Податкового кодексу передбачено звільнення сільгоспвиробників від фінансових санкцій за помилки з розподілом податкового кредиту.

Раніше Президент підписав Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення складання та виконання бюджетів», який передбачає, що у 2017-2021 роках щорічний обсяг держпідтримки сільського господарства буде не меншим за 1% аграрного ВВП.

Детальна презентація всіх законодавчих змін в системі адміністрування ПДВ, єдиного податку 4-ї групи, податку на землю та системи державної підтримки сільгоспвиробників, що були прийняті в другому читанні та в цілому в ніч з 20 на 21 грудня 2016 року:

Комментирование закрыто