Порошенко затвердив маркування органічної продукції написом «organic» та державним логотипом

Президент підписав відповідний закон про маркування і обіг органічної продукції

Маркування органічних продуктів, що містить не менше ніж 95% органічних інгредієнтів сільськогосподарського походження, державним логотипом для органічної продукції та написом «organic», та заборону маркування псевдо органічної продукції написами «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік», та словами з префіксами «біо-», «еко-» будь-якими мовами, підтримав президент України Петро Порошенко.

Як зазначається на сайті глави держави, відповідний закон «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (законопроект №5448-д), він підписав  30 липня 2018 року.

«Продукт дозволяється маркувати як органічний продукт, якщо він вироблений відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції і містить не менше ніж 95% органічних інгредієнтів сільськогосподарського походження (за вагою без урахування частки води та кухонної солі) та не більше п’яти відсотків (за вагою) неорганічних інгредієнтів, внесених до Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях. Органічне виробництво такого продукту підтверджується сертифікатом», – відзначено у тексті документа.

Органічна продукція, що вводиться в обіг та реалізується, повинна маркуватися державним логотипом для органічної продукції.

Кодовий номер є обов’язковим елементом маркування органічної продукції, що розміщується під державним логотипом та містить: акронім, що ідентифікує державу походження, напис «organic», реєстраційний код органу сертифікації, що здійснив сертифікацію органічного виробництва.

Також в документі зазначено, що «забороняється маркування державним логотипом для органічної продукції сільськогосподарської продукції, що була отримана не в результаті органічного виробництва або є продукцією перехідного періоду, а також використання під час маркування такої продукції будь-яких позначень та написів «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік», та/або будь-яких однокореневих та/або похідних слів від цих слів з префіксами «біо-» , «еко-» тощо будь-якими мовами».

Верховна Рада прийняла цей закон 10 липня 2018 року, і ним зокрема, вводиться штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом за відсутності сертифіката для юросіб – в розмірі 8 мінімальних заробітних плат (МЗП), для фізосіб-підприємців – у розмірі 5 МЗП.

Комментирование закрыто