• Україна може поставляти в Європу продукти із захищеними географічними назвами — Трофімцева

  http://pigua.info/uk/news/9371/

  13.09.2016

  Українські виробники не звертають увагу на продукти із захищеними географічними назвами. Про це в інтерв’ю для одного з українських інтернет-видань розповіла Ольга Трофімцева, Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції.

  «Поки що виробники не звернули увагу на продукти із захищеними географічними назвами або традиційною рецептурою (PDO/PGI/TSG). Ми теж можемо їх поставляти до Європи. Наприклад, „Полтавські вареники“, яблука „Карпатський коник“, вода „Нафтуся“ або „Херсонські кавуни“, якісь специфічні регіональні наливки, але їх потрібно зареєструвати за європейськими регламентами», — говорить Трофімцева.

  За словами заступника Міністра, це ніші, які потрібно використовувати «та заробляти на них».

  Нагадаємо, раніше Уряд схвалив пропозицію Міністра Тараса Кутового про призначення Ольги Трофімцевої на посаду заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України в четвер, 8 вересня.

 • Уряд призначив Максима Мартинюка Першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України

  Міністерство аграрної політики та продовольства України продовжує формувати команду професіоналів для проведення реформ у галузі. Уряд схвалив пропозицію Міністра Тараса Кутового про призначення Максима Мартинюка Першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України. Відповідне розпорядження було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України в п’ятницю, 22 липня.

  «Знаю Максима, як великого прихильника реформ. Після Майдану він очолив Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Позитивні зміни в цьому відомстві очевидні. У міністерстві він займатиметься, зокрема, і земельною реформою. Максим запровадив чимало інноваційних процесів, будучи керівником реформованого Держгеокадастру. Очікую від нього не менш плідної роботи та помітних результатів на посаді заступника Міністра», — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

  На посаді Першого заступника Міністра Мартинюк координуватиме реалізацію стратегії реформування галузі «3+5», розроблену Мінагрополітики. Зокрема, у зоні його відповідальності опиниться реалізація державних програм в АПК, стимулювання розвитку тваринництва та органічного землеробства. Також Максим Мартинюк займатиметься оптимізацією діяльності державних підприємств, які знаходяться у сфері управління Мінагрополітики.

  Як один з найбільш ефективних менеджерів та фахівців ринку землі, на новій посаді Максим Мартинюк координуватиме продовження земельної реформи у відповідності до розробленої міністерством стратегії.

   

   

   

  Біографічна довідка

  Максим Мартинюк народився 24 квітня 1977 року в м. Одеса. Має дві вищі освіти – економічну та юридичну.

  В період з 1998 по 2003 рр працював головним спеціалістом – юристом Вінницького райвідділу Пенсійного фонду України, вів викладацьку діяльність.

  В 2004 обійняв посаду голови правління ВАТ «Проектно – вишукувальний інститут «Вінницяводпроект», де працював до 2009 року.

  В період з 2009 по 2010 роки працював начальником управління охорони водних ресурсів Мінприроди України, а згодом першим заступником начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області.

  З 2011 по 2014 роки – директор Департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради.

  З 14.03.2014 року – перший заступник Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

  З 25.03.2014 року – Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України. На цій посаді запустив масштабні процеси реформування органу та ініціював передачу повноважень ДАБІ місцевим громадам, відповідно до реформи децентралізації.

  4.03.2015 розпорядженням Кабінету Міністрів призначений на посаду Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

  22.07.2016 року призначений першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України.

 • Необходимо гармонизировать украинские законы в агросфере с нормами ЕС

  http://hubs.ua/news/es-dal-ukraine-3-milliona-evro-na-sel-skoe-hozyajstvo-79393.html

  Европейский Союз выделил три миллиона евро на развитие сельского хозяйства в Украине, заявила заместитель Министра аграрной политики и продовольствия Украины по вопросам евроинтеграции Владислава Рутицкая. Об этом сообщила пресс-служба Минагрополитики.

  «Еврокомиссия будет оказывать техническую помощь и помогать в реализации Единой комплексной Стратегии 2015-2020. Общая сумма финансирования — 2994500 евро. В частности, группа проекта будет сосредоточена на поддержке Минагрополитики. Одна из стратегический целей на ближайшее время — разработка законодательных актов для сельского хозяйства и сельских территорий и постепенного приближения к законодательству ЕС, используя лучший европейский опыт. Поддержка также будет предоставлена ​​подчиненным Министерству агентствам: лесном, рыбном и Держпродспоживслужби, для эффективной реализации Стратегии 2015-2020», — отметила замминистра.

  Проект «Поддержка внедрения сельскохозяйственной и продовольственной политики в Украине» финансируется Евросоюзом и рассчитан на 30 месяцев. Главным бенефициаром проекта является Минагрополитики и продовольствия Украины. В рамках проекта запланировано выполнение следующих компонентов:

  — Стратегическое планирование, программирование, управление и выполнение работ в области сельского хозяйства и сельских территорий;

  — Финансовый менеджмент, формирование бюджета, аудит и контроль;

  — Разработка, приближение и оценка регуляторного влияния законодательства;

  — Поддержка других межотраслевых инициатив и инициатив по развитию потенциала.

  «Приоритеты реформ «3 + 5» от Минагрополитики поддержаны ЕС, а помощь будет предоставлена ​​через проект «Поддержка внедрения сельскохозяйственной и продовольственной политики в Украине», — добавила Рутицкая.

 • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції

  У відповідності до письмового повідомлення (08.07.16) від Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, 12  липня 2016 року об 10 год планується остаточне обговорення  на засіданні Громадської ради проекту Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо  органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

  Цей проект Закону (http://minagro.gov.ua/uk/regulatory?tid_hierachy=341) офіційно знаходиться на обговоренні з 14.06-2016 по 14.07.2016.

  До Закону Робочою групою з питань удосконалення законодавства у сфері органічного виробництва внесені зміни, знаходиться за посиланням  http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/425-18.

  Чекаємо на внесення правок  до Законопроекту» Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо  органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», від громадськості, до запланованого засідання Громадської ради (12  липня 2016 року).

  Пропозиції направляти на електронну адресу