Нарада в Мінагрополітики щодо розвитку грибівництва в Україні

27 січня 2017 року в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася нарада «Поточний стан галузі грибівництва та шляхи її розвитку». В нараді прийняли участь представники міністерства, виробники грибної галузі, представники наукового та освітянського середовища. Головував Топчій Володимир Миколайович  — Директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Учасники наради обмінялися думками щодо стану галузі грибівництва, існуючих проблем, та можливих шляхів їх вирішення.

Від виробників галузі виступили  Бахлуков Дмитро Олександрович (ТОВ ЄСМАШ), Енченко Максим В’ячеславович, (ТОВ Пономар, ГК Верес), Іванов Олександр Валентинович, (ФОП Іванова Л.Є.), Лелет Микола Васильович (ТОВ Українські печериці).

Цизь Олександр Михайлович, доцент кафедри закритого ґрунту, Національного університету біоресурсів і природокористування України, розповів про стан справ щодо підготовки спеціалістів в галузі грибівництва,  наукових розробок і дослідницьких робіт з питань грибівництва, результати яких в подальшому можуть бути застосовані для розвитку галузі.

З боку  Міністерстві аграрної політики та продовольства України своє бачення вирішення поставлених питань висловили Топчій Володимир Миколайович, директор Департаменту землеробства  та технічної політики в АПК, Танцюра  Сергій Юрійович, заступник начальника управління — начальник відділу виробництва продукції рослинництва та головний спеціаліст цього відділу Лопатко Оксана Вікторівна,  Гавриш Віктор Олексійович, головний спеціаліст відділу стратегічного планування Департаменту стратегії та економічного розвитку Мінагрополітики та Лозовицький Олександр Сергійович, начальник Відділу міжнародної інтеграції в сфері технічного регулювання, санітарних та фітосанітарних заходів.

Виконавчий директор громадської спілки «Укргрибпром» Ішутін В’ячеслав Євгенович зазначив що до теперішнього часу в середовищі виробників грибів і інших організацій в ланцюжку поставок продукції (supply chain), пов’язаних з цією галуззю в Україні відсутнє єдине бачення перспективи розвитку грибної галузі та стратегії її розвитку.

Побудова, запуск і підтримка в належному стані системи розвитку і регулювання конкурентоспроможної галузі вимагає консолідації зусиль всіх хто має відношення до грибівництва.

Всі учасники наради одностайно заявили про корисність цієї наради і про доцільність здійснення подальших практичних дій з розвитку галузі. За результатами наради буде складено протокол, на підставі якого, буде плануватися подальша робота щодо вирішення існуючих проблем в галузі і її розвитку.

Комментирование закрыто