Матеріали по законопроекту № 3688 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році»

Матеріали по законопроекту № 3688 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році» дивіться на офіційному порталі Верховної Ради України.
Також, Ви можете переглянути документи і проаналізовати їх самостійно:
Проект Закону 22.12.2015
Подання 22.12.2015
Пояснювальна записка 22.12.2015
• Порівняльна таблиця 22.12.2015
Звертаємо Вашу увагу на те, що законопроект № 3688 ще не підписаний Президентом і тому не вважається, як документ для впровадження, а тільки для ознайомлення.

 

АКТУАЛЬНО.

Представники аграрного бізнесу в понеділок, 28 грудня 2015р., почали блокувати ряд доріг по всій Україні. Вони вимагають, щоб Президент ветував закон, яким переглянутий режим оподаткування підприємств АПК податком на додану вартість, повідомляє Лівий берег.
Так, аграрії заблокували трасу Київ-Одеса, дорогу в Білій Церкві, траси Хмельницький-Вінниця та Хмельницький-Тернопіль та інші.
Спецрежим обкладення ПДВ підприємств АПК діяв з 1998 року і дозволяв їм не сплачувати цей податок до бюджету, а зберігати на спецрахунку. Скасування цієї пільги домагався МВФ. Верховна Рада в підсумку зберегла спецрежим, однак зобов’язала сплачувати частину ПДВ до бюджету. Так, для рослинництва 15% ПДВ будуть залишати виробникові на спецрахунку, а 85% направляти до бюджету; виробництво великої рогатої худоби і молока — 80 і 20%; виробники решти продукції — 50 і 50% відповідно. З 2017 року спецрежим підлягає скасуванню.
Крім того, закон повернув експортерам зернових і технічних культур право на відшкодування ПДВ з бюджету. Передбачено створення двох реєстрів — для великих експортерів з часткою експорту до 40% і всіх інших. Перші повинні отримувати ПДВ в автоматичному режимі, другі — за залишковим принципом.
Аграрне лобі при цьому заявляє, що в бюджеті не передбачено достатньо коштів для відшкодування ПДВ.

Комментирование закрыто