Кабінет міністрів України скасував санітарні норми часів СРСР

Кабінет міністрів України скасував санітарні норми часів СРСР. Про це йдеться у розпорядженні уряду № 94-р від 20 січня 2016 року. Згідно з документом, визнані такими, що втратили силу санітарні, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні, санітарно-епідеміологічні, протиепідемічні, гігієнічні правила і норми, державні санітарно-епідеміологічні нормативи і санітарні регламенти.

Розпорядження набирає чинності з 1 січня 2017 року.

Виконуючий обов’язки голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас пояснив агентству «Інтерфакс-Україна», що розпорядження скасовує норми СРСР, прийняті ще до 1991 року.

«Система санітарного нормування була вкрай зарегульована, і значна частина актів колишнього СРСР на сьогодні є неактуальною і непотрібною. Наприклад, такі акти, які регламентували порядок видачі мила для шахтарів, видані ще у 1923 році, чи такі акти, як санітарні вимоги до колгоспних ринків, або санітарні вимоги до громадських туалетів окремо в містах і окремо в сільській місцевості, та інше», – сказав Протас.

Разом з тим, за його словами, велика частина санітарних актів, які необхідні для захисту здоров’я населення, в даний час і далі діють.

Раніше повідомлялося, що з січня 2016 року Україна почне відмовляти від радянських технічних стандартів.

 

Комментирование закрыто