Не забудьте подати заяву на отримання дотації!

Тим сільгосппідприємствам, які претендують на отримання бюджетної дотації та відповідають критеріям щодо її отримання відповідно до ст. 161 Закону від 24.06.2004 р.  N 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877) слід подати Заяву про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру одержувачів бюджетної дотації подається за  формою № 1-РОБД, затвердженою наказом Мінфіну від 23.02.2017 р. № 275 (далі – Заява). Заява подається до органу ДФС за місцем реєстрації агропідприємства як платника ПДВ. Вперше її слід подати не пізніше 24.03.2017 р.

Взагалі її термін її подання визначено, як  5 календ. дн. після закінчення граничного строку подання податкової звітності з ПДВ, тобто це мав бути період з 21.03.2017 р. по 25.03.2017 р. (включно), але 25.03.2017 р. – це вихідний день  (субота) й органи ДФС в цей день не працюватимуть.Ті сільгосппідприємства, які з певних причин не подадуть заяву у березні, зможуть це зробити в аналогічному періоді квітня та подальших місяців. В такому разі право отримувати дотацію у них виникне з місяця, наступного після подання Заяви.

При першому поданні  Заяви  в розд. 2 позначку слід поставити в полі «Внесення». Якщо у  майбутньому зміниться перелік видів діяльності або реквізити поточного банківського рахунку для перерахування бюджетної дотації, агропідприємство має подати Заяву з позначкою «Перереєстрація».

У розд. 4 Заяви проставляється дата державної реєстрації агропідприємства (тобто дата внесення відомостей в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань).

В розд. 5 заповнюється таблиця, в якій  зазначаються  види діяльності, що здійснює агропідприємство, з числа тих, які підпадають під дію п. 161.3 Закону № 1877.  У графі 5 цієї таблиці слід поставити  позначку «V» або «+» навпроти того виду діяльності сільгосппідприємства, який є для нього основним згідно з реєстраційними документами. У випадку, якщо основний вид діяльності сільгосппідприємства не належить до тих, що дотуються,  жодних позначок у цій графі проставляти не потрібно.

В розд. 6 Заяви обчислюється питома вага вартості сільськогосподарських товарів в загальному обсязі  операцій з постачання товарів (послуг) за попередні 12 звітних періодів. Тобто, якщо заява подається у березні 2017 р., то в ній має бути відображено операції за період з березня 2016 р. по лютий 2017 р. (включно).  Показники  цього розділу слід заповнювати на підставі звітності з ПДВ за вказаний період.  Якщо агропідприємство провадить господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, то йому слід відобразити показники за фактично відпрацьований період. Для таких підприємств питома вага розраховується за результатами кожного окремого звітного періоду. Тому, щоб такі підприємства були включені до Реєстру, у них питома вага сільгосптоварів у загальному обсязі операцій з постачання товарів за кожний місяць має бути не меншою 75%. В іншому випадку у включенні їх до Реєстру буде відмовлено.

Комментирование закрыто