Про чергове засідання Ради ГС «УКРГРИБПРОМ»

В Україні усі фахівці відмічають складну ситуацію на ринку грибів. Після сплеску попиту і цін на новорічні свята, у січні продажі грибів фактично зупинилася. Торгівля спостерігаються тільки в супермаркетах. Основною причинию консультанти грибної галузі залузі назвали різке зниження попиту на тлі надлишку гриба. Особливо це було помітно у київських господарств.  Продавці на ринках прямо заявляють, що торгівля просто «зупинилася». Тому на черговому засіданні Ради громадської спілки «УКРГРИБПРОМ», яка пройшла у м. Київ по вул. Бориса Грінченка, 1 (будівля Міністерства аграрної політики та продовольства України), були підняті найактуальніші питання, що турбують громаду грибної галузі. 

На Раді обговорили найважливіші блоки сьогодення:

  • ситуація в Україні по оподаткуванню підприємств грибної галузі;
  • нагальні потреби в зміні якості товарів підприємств на перелік документації у зв’язку з відкриттям торгівлі з ЄС і продажами своїх товарів бажаючих власників бізнесу в Єврозону;
  • ціноутворення на ринку збуту грибів.

Перша частина засідання Ради ГС «УКРГРИБПРОМ» була направлена на розгляд двох блоків питань, що цікавлять на сьогодні працівників грибної галузі.

Для освітлення перших двох питань, на Раді виступали провідні фахівці Міжнародної Юридичної Компанії » KODEX» (http://kodex.ua/ua). У своєму виступі управляючий партнер Міжнародної Юридичної Компанії  «KODEX» Ковтуненко Євгеній Ігорович доповів про необхідність більш ретельного підходу до будь яких угод, що заключають керівники підприємств грибної галузі, привів практичні приклади результатів роботи по угодам як з українськими контрагентами, так і при виконанні умов договорів зовнішньо-економічної діяльності.

 

Блок 1.

  • Особливості введеного Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих Актів України відносно забезпечення збалансованості бюджетних надходженнях у 2016 году» від 24.12.2016г. № 909-VIII.
  • Про спецрежим ПДВ для виробників (міцелію, міцелію компостного, покровельної суміші, грибів) ГС «УКРГРІБПРОМ». Віднесення виробленої і продаваної ними продукції як сільськогосподарського активу в спецрежим ПДВ.

 

Слухачів дуже зацікавили професійні консультації і тлумачення прийнятих Верховною радою оновленого Закону про оподаткування представником Вищого адміністративного суду України Мергель Миколою Руслановичем. Громада отримала відповіді на усі поставлені в ході бесіди питання. Були наведені конкретні документи, факти і надані поради в роботі усіх напрямків грибної галузі (міцелій, міцелій компостний, покровельна суміш, гриби). Були детально розглянуті рішення Адміністративного суду по реальним справам як в грибній галузі, так і інших галузях аграрного сектору та надані детальні їх тлумачення під кутом законодавства України і вимог ДФС України.

 

Блок 2.

  • Зміни в Українському законодавстві у зв’язку із зоною вільної торгівлі з ЄС.
  • Вимоги до продукції, виробництву і документації, які необхідно дотримувати для експорту в країни ЄС.

По питання, що цікавили учасників в напрямку продажів в Єврозону виступив старший юрист Міжнародної Юридичної Компанії  «KODEX» Пятаченко Катерина Сергіївна. Були наведені можливі «підводні камінці» при заключенні угод і виконанні їх умов по ЗЕД, надані рекомендації, як їх уникнути.

В заключному слові пан Ковтуненко Є.І. запропонував для спільноти грибної галузі сумісний (УКРГРИБПРОМ та KODEX) пілотний проект:

  1. Проведення круглих столів
  2. Надання консультацій
  3. Інформування працівників грибної галузі по новинам юридичної практики в Україні у вигляді адресного надсилання дайджест-новин.

 

Друга частина засідання Ради ГС «УКРГРИБПРОМ» була присвячена детальному аналізу ситуації, що склалася по ціноутворенню на ринках збуту України по усіх каналах збуту. Були намічені конкретні заходи по ситуації, що склалася.

Був заслуханий та затверджений Звіт виконавчого директора про проведену роботу і затверджений план дій на подальше.

 

Також, просимо Вас переглянути фотозвіт Ради ГС «УКРГРИБПРОМ».

 

Комментирование закрыто