Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу України

За законопроект №3688 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році” проголосували 251 народний депутат.

Розглядати законопроект депутати почали ще зранку, але проголосували тільки о 16.40.

Двічі спікер Ради Володимир Гройсман оголошував перерви, під час яких парламентарі обговорювали спірні питання. Зокрема, одним з таких питань було питання спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських компаній.

Представляючи законопроект, голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що до проекту закону, який був озвучений у Верховній Раді 22 грудня, були внесені додаткові зміни.

Зокрема, пропонується збільшити ставки акцизного податку на спирт, спиртові дистиляти та спиртні напої по відношенню до чинних на сьогодні на 50%, на пиво на 100%, на вина, крім вин натуральних виноградових на 100%.

Крім цього, специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також мінімальне акцизне податкове навантаження і сплату акцизного податку з тютюнових виробів збільшується на 40%, адвалорну ставку залишити без змін.

Також пропонується встановити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на тютюнові вироби, тютюн, та промислові вироби тютюну.

Щодо рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України діючі ставки рентної плати пропонується збільшити на 13,35% замість 26,7% індексації.

За словами Южаніної, також зазнала змін схема пільгового оподаткування сільгосппідприємств, зокрема спеціального режиму ПДВ.

Як відомо, відповідно до чинної системи спецрежиму, нарахована сума ПДВ не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні підприємства.

У версії законопроекту змін до Податкового кодексу, який був опублікований на сайті Верховної ради, пропонується спецрежим скасувати, але дати перехідний період до 2017 року, за умовами якого підприємства мали б сплачувати 75% ПДВ в бюджет, і 25% – на спецрахунок для власного використання.

Тепер ж пропонується в перехідному періоді застосувати іншу пропорцію. Для рослинництва: 15% від ПДВ залишити виробнику на спецрахунку, 85% – в бюджет. Для свинарства та птаховиробництва – 50 на 50. Для скотарства 80% ПДВ залишається підприємству, 20% в бюджет.

Комментирование закрыто