Про податки для працівників грибної галузі: як вони змінилися у 2016р.

Рада 25 грудня 2015р. прийняла бюджет на 2016 рік. Парламент вночі проголосував за держбюджет на 2016 рік. Це рішення підтримали 263 депутати.

Документ підтримали депутати з фракції «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», Радикальної партії Олега Ляшка, а також групи «Партія «Відродження» та «Воля народу».

Згідно з текстом проекту, опублікованим на сайті парламенту і схваленим урядом, видатки бюджету України в наступному році становитимуть — 678,8 млрд гривень, доходи — 595,1 млрд гривень. Дефіцит у документі заклали в 3,7% ВВП.

Документ не підтримали «Опозиційний блок», «Самопоміч» і «Батьківщина.

Близько півночі уряд оголосив, що схвалив проект бюджету та передав на розгляд бюджетного комітету. Через понад три години комітет підтримав бюджет.

Перед голосуванням за бюджет Рада прийняла зміни до Податкового кодексу, які стали основою кошторису. Податкова реформа стала ще одним каменем спотикання для парламенту на шляху до прийняття нового бюджету. Зрештою деякі зміни вдалося проголосувати ввечері 24 грудня.

Згідно із оприлюдненим на сайті Верховної Ради текстом законопроекту і пропозиціями, які озвучила голова парламентського комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна, у 2016 році будуть такі зміни до податкової системи:

  • спеціальний режим оподаткування для аграріїв виглядатиме так: для рослинництва — 15% від ПДВ залишити виробнику на спецрахунку, 85% ПДВ — до бюджету.

Такі вказані зміни напряму стосуються грибної галузі, оскільки у Класифікаторі Міністерства Статистики України (затвердженого за » 21 від 24.01.94р.) у Загальному класифікаторі «Галузі народного господарства України» грибна галузь відноситься до коду КВЕД-2010: Клас 01.13 (КВЄД-2005 21120) «ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ, ОВОЧЕВИХ ТА БАШТАННИХ КУЛЬТУР» /Вирощування картоплі, овочів у відкритому і закритому ґрунті, баштанних культур, грибів; вирощування насіння і садивного матеріалу, збирання грибів у лісах; виробництво овочевих консервів із продукції власного врожаю (допоміжна діяльність, що не змінює класифікації господарств)/.

Правління ГС «УКРГРИБПРОМ» звернулося за консультацією та надання розгорнутої Довідки з роз’ясненнями по оподаткуванню нашої галузі до нашого юридичного партнера, — Міжнародної юридичної компанії «КОДЕКС Україна» . Після отримання вказаної Довідки, — ми розмістимо її на сайті Спілки.

 

PS. На Форумі працівників грибної галузі підіймалося питання про відокремлення грибної галузі від рослинництва.

Комментирование закрыто